ORRO GIO - image people

hairone.eu hairone.eu hairone.eu hairone.eu
 
 
    ZÁSADY OBVYKLÉHO POUŽÍVANIA TOVARU

Zásady obvyklého používania tovaru a starostlivosti o vlasy a tovar (Kliknite na link): stiahnúť


Zásady obvyklého používania tovaru a starostlivosti o vlasy a tovar

Za kvalitou našich vlasov si stojíme. Nami dodávané vlasy sami testujeme a preto sme si istý a Garantujeme našim odberateľom, že naše vlasy sú originál ľudské a sú v kvalite Remi vlasov, čiže sa pri bežnom nosení a po šetrnom umytí nemotajú.

a)   Je známe, že vlasy sú korunou ženskej krásy. Komu nebola nadelená, tak ten si môže pomôcť napríklad predĺžením vlasov. Predĺženie vlasov však nie je pre každého. Môže nepriaznivo pôsobiť na vaše vlastné vlasy, či už tým že začnú Vaše vlasy vypadávať alebo sa nemusia dobre znášať s predĺženými vlasmi. Vypadávanie vlasov z prameňov však môže byť zapríčinené rôznymi faktormi ako sú kozmetické a chemické prípravky pôsobiace na spoj, vlhkosť, teplota, pot, slnečné žiarenie a ďalšie. Môže to byť spôsobené aj skrátením zlepených spojov (pramene vlasov musia byť spojené dostatočne dlhým spojom. Predĺženie vlasov nie je vhodné pre osoby mladšie ako 16 rokov! Neodporúča sa ani nadpájanie vlasov pre osoby, ktoré majú citlivejšiu pokožku, akékoľvek kožné ochorenie hlavy, pokožky hlavy ako aj vlasov resp. aj nádorové ochorenie alebo trpia vypadávaním vlasov. Ani pri prekonanom silnom strese alebo požívania hormonálnych liekov sa nedoporučuje predlžovanie vlasov.

b)   Pred každým predĺžením treba dodané vlasy umyť. Umývanie vlasov je možné s bežným prípravkami, s ktorými si umývate vlastné vlasy. Po aplikovaní pramienkov vlasov na hlavu treba vlasy pred umytím prečesať kefou na predĺžené vlasy. Postupovať treba od koncov smerom hore za súčasného pridržiavania spojov vlasov, aby nedošlo k porušeniu spoja. Okrem prečesanie vlasov pred umytím, treba vlasy česať dvakrát do dňa. Vyčesávanie vlasov ako aj vlasov z vlasových spojov je bežnou súčasťou užívania vlasov. Pri umývaní treba postupovať tiež opatrne a šetrne a to vždy od koncov ku končekom vlasov. Predĺžené vlasy nedoporučujeme umývať v predklone! Vlasy odporúčame umývať optimálne dvakrát do týždňa, ale samozrejme periodicita závisí od uváženia každého z nás.

 c)    Aby každá koruna zostala krásna a žiarivá treba sa o ňu aj poriadne starať. Tak ako aj o nepredĺžené vlasy, tak aj o predĺžené sa treba správne starať. Prípravky na ošetrenie si treba vyberať veľmi dôsledne, pretože aj nesprávne zvolená kozmetika neprospieva vaším vlasom a môže ich zaťažovať. Ak si pri voľbe vhodnej kozmetiky neviete rady, tak sa poraďte s vašou kaderníčkou alebo kaderníkom. Predsa len odborníci z praxe vám povedia najlepšie aký typ vlasov máte a určite budú mať odpovede aj na ďalšie prípadné otázky. Pred použitím prípravku si však prečítajte informácie pre používateľa. Pamätajte pred použitím akejkoľvek kozmetiky alebo farby na vlasy si odskúšajte ich pôsobenie na malej časti vlasov. Aj nadmerné používania dobre zvolenej kozmetiky môže uškodiť. Na umývanie predĺžených vlasov sa používajú prípravky bežnej spotreby. Neodporúča sa však šampón s kondicionérom v jednom. Po umytí môžete použiť kondicionér, treba však dbať na to aby sa kondicionér nedostal do spojov. Dôsledkom by mohlo byť uvoľnenie prameňa zo spoja.

d)   Ďalším negatívne vplývajúcim činiteľom na vlasy je teplo. Či už so sušiča vlasov, žehličky alebo kulmy. Je vhodné pred sušením použiť ochranu, ktorá sa vyskytuje najčastejšie vo forme spreju alebo nejakého kondicionéru. Pri použití kondicionéra, treba však dbať na to aby sa kondicionér nedostal do spojov. Dôsledkom by mohlo byť uvoľnenie prameňa zo spoja. Vlasy sa tak chránia pred nadmerných vysušovaním a lámaním. Pri rozčesávaní treba vlasy trochu presušiť fénom. Pri sušení treba dávať pozor na intenzitu a teplotu sušenia. Teplota by mala byť veľmi nízka. Najlepšie je vlasy nechať voľne uschnúť. Pri kulmovaní treba dávať pozor na spoje. Pôsobením vysokej teploty môže dôjsť ku porušeniu a znehodnoteniu spoja. Vlasy však nikdy nevystavujte trvalej ondulácii.

      e)   Farbené vlasy si vyžadujú tiež špeciálnu starostlivosť určenú pre takýto typ vlasov. Ich používaním sa chránia nie len vlasy ale aj farba vlasov čím sa dosahuje dlhšia trvácnosť farby a lesk vlasov. Pri predĺžených vlasoch je potrebné investovať do kvalitnejšej farby na vlasy respektíve zveriť ich do rúk odborníkom. Pretože vlasy sa pod vplyvom nevhodne vybranej farby môžu poškodiť čím dochádza k zníženiu kvality vlasov. Väčšiu starostlivosť si vyžadujú vlasy vo svetlejších a svetlých odtieňoch, ktoré sú náchylnejšie na poškodenie keďže sú oslabené už samotnou svojou svetlou farbou.

 f)     Ani príroda vlasom veľmi neprospieva. Najkritickejším obdobím je leto a zima. V lete naše vlasy zaťažuje slnko, chlórová, termálna alebo morská voda. Keďže vyhýbať sa slnku nie je také jednoduché, tak v lete sa dá pred slnkom chrániť hlavne pokrývkou hlavy. Tak ako je vhodné pred vstupom do bazéna sa osprchovať, tak aj po bazéne je sprcha potrebná na opláchnutie chlóru z vlasov, pretože dochádza ku vysušovaniu a krepovateniu vlasov. Následná domáca starostlivosť o vlasy by mala obsahovať aj vyživujúcu kúru alebo balzam. Na letnej dovolenke pri mori sú vaše vlasy zaťažované asi najviac – silné slnko a slaná voda to je pre vaše vlasy ta najhoršia kombinácia. Preto, tak ako po bazéne, tak aj keď vyjdete z mora je dobré si vlasy opláchnuť od soli. Keďže slnko a soľ vysušuje vlasy na dovolenku by ste si nikdy nemali zabudnúť kvalitnú a dobre vyživujúcu masku na vlasy. Vlasy po predĺžení neodporúčame podrobovať pobytu v slanej, termálnej alebo morskej vode. Najlepšie bude, ak si vlasy predĺžite až po dovolenke. Pri návšteve wellnes centier by ste mali obmedziť návštevu sauny na minimum. Najlepšie je vôbec nechodiť do sauny s nadpojenými vlasmi. 

g)   V zime je postrachom lámanie a štiepenie. Teda prvoradým pravidlom je vyživovanie a chránenie pred snehom a mrazom. Preto po umytí treba vlasy poriadne vysušiť, aby sa nezačali lámať. Nikdy nechoďte spať s mokrou hlavou!

h)   Dôležitým pravidlom je, že do spojov vlasov sa nikdy nesmie svojvoľne zasahovať. Každé 2-3 mesiace je vhodné predĺžené vlasy posunúť späť ku korienkom. Obdobie tých 2-3 mesiacov sa môže líšiť v závislosti od rýchlosti rastu vašich vlasov.

i)     Pri doplnkoch do vlasov z umelých vlákien neodporúčame ich natáčať kulmou a ani farbiť. Keďže teplo a chemikálie obsiahnuté vo farbe môžu poškodiť štruktúru a kvalitu doplnkov. Ak máme výrobky z dlhých vlasov, tak môže dôjsť k uzleniu vlákien. Tak isto ako pri ľudských vlasoch, tak aj pri umelých vlasoch dochádza nosením ku štiepeniu koncov. Na syntetické vlákna sa nesmie používať sušič na vlasy, kulma ani žehlička. Farba na vlasy a ani iné chemikálie sú tiež zakázané. Vysoká teplota a chemikálie poškodzujú výrobky a tým strácajú svoju životnosť. Pri umývaní treba ošetrovať pod vlažnou nie horúcou vodou s použitím bežného šampónu. Vlasy sa smú česať len ak sú celé suché. Odporúčané je voľné sušenie.

 j)     Pri dodržiavaní základných zásad, či už pri ľudských vlasoch, ale aj umelých dosiahnete maximálne predlženie životnosti výrobkov.







ilu-4
facebook twitter gplus tumblr
ilu-6